Fotoreportaż z Korei

Dariusz Nowicki, trener taekwondo AZS UWM i Korio Olsztyn oraz psycholog sportu został powołany przez Akademię Światowej Federacji Taekwondo (Seoul, Korea) do poprowadzenia wykładów w  trakcie kursu szkoleniowego dla trenerów taekwondo organizowanego w okresie 11-19.02.2014r. w Korei Południowej.

Zajęcia szkoleniowe i wykłady prowadzone były przez grupe wykładowcow glownie z Korei  Południowej oraz po jednym z Filipin, Stanów Zjednoczonych i Polski.

Dariusz Nowicki: "Powołanie mnie do grupy wykładowców Akademii WTF traktuję jako olbrzymie wyróznienie nie tylko dla mnie ale i polskiego taekwondo - przedstawiając mnie uczestnikom kursu za każdym razem podkreślano, że byłem Prezesem Polskiego Związku Taekwondo jak rówmnież polskim sędzią na Igrzyskach w Pekinie 2008. Pobyt na kursie był okazją do podzielenia sie moim doświadczeniem trenerskim oraz z zakresu psychologii sportu jak również sposobnością do poszerzenia własnej wiedzy dzięki uczestniczeniu we wszystkich zajęciach kursu prowadzonych przez doświadczonych trenerów i wykładowców akademickich z ojczyzny taekwondo". Zajęcia teoretyczne i praktyczne z kyorugi prowadził prof. Sung Yang Lee, były mistrz świata w walce, a zajęcia poomsae - prof. Nam Jeong Song, trzykrotna mistrzyni świata w tej konkurencji.

Dariusz Nowicki przebywał w Korei przez 10 dni prowadząc zajęcia na Uniwersytecie Shinsung w Dang-Jin, mieście połozonym ok. 200 km na połunie od Seulu.
 

 

Następnie, już w Seulu, odwiedził „mekkę taekwondo” czyli Kukkiwon – kompleks taekwondo obejmujący pomieszczenia biurowe, w których początkowo mieściła się Światowa Federacja Taekwondo a następnie Akademia Taekwondo (Kukkiwon), zajmująca się egzaminami mistrzowskimi taekwondo oraz promowaniem taekwondo jako sztuki walki w tradycyjnej formie.
Była to również okazja do odwiedzenia koreańskiego biura Światowej Federacji Taekwondo, zajmującego się zarządzaniem taekwondo jako sportem o globalnym zasięgu.

 

W trakcie pobytu w Seulu Dariusz Nowicki miał również okazję do trenowania hapkido w jednej z lokalnych szkół.

 

Dodaj komentarz:

Menu

Korio - Agencja szkoleniowo - treningowa

logowanie administratora