Internetowe zajęcia treningowe taekwondo i hapkido online.

Uwaga,
od poniedziałku 04.05.2020 prowadzimy internetowe zajęcia treningowe taekwondo i hapkido online w ramach KS Korio!

Poniedziałki / środy godz. 18:30 - 19:45 zajęcia dla grupy zaawansowanej

Wtorki / czwartki godz. 17:30 – 18:30 zajęcia dla grupy dziecięcej

Osoby, które chcą uczestniczyć w zajęciach powinny wysłać e-mail na nasz klubowy adres korionowicki@gmail.com w celu otrzymania zwrotnie instrukcji pozwalającej na skuteczne zalogowanie się na trening.

W e-mailu proszę o podanie imienia i nazwiska oraz wiek osoby uczestniczącej oraz grupy, w której ćwiczyła przed zawieszeniem zajęć (np. Jan Malinowski lat 10, poniedziałek/środa mała sala - trener L. Racis). Ułatwi to szybkie przyporządkowanie uczestnika do właściwej grupy.

Treningi online prowadzone są z użyciem aplikacji zoom, która może być uruchomiona na komputerze, tablecie a nawet na smartfonie. Dzięki temu trening jest prowadzony „na żywo” i w kontakcie z uczestnikami, gdyż trener prowadzący zajęcia widzi u siebie na monitorze wszystkich ćwiczących, którzy korzystają ze sprzętu z kamerą wideo a uczestnicy słyszą i widzą u siebie na ekranie trenera.

Zajęcia prowadzone online w tej formule to wspaniała okazja do poćwiczenia w domowych, bezpiecznych warunkach do czasu, gdy będziemy mogli powrócić do „normalnych” zajęć w sali treningowej.

Sugeruję użycie urządzenia odbiorczego z dużym ekranem, bo to ułatwi odbiór pokazywanych ćwiczeń np. mały tablet a nawet telefon z aplikacją zoom można skomunikować z telewizorem i ćwiczyć przed nim. Jednak nawet mały laptop czy duży tablet jest wystarczający.

Odpowiednio ustawione urządzenia z własną kamerą pozwalają trenerowi na obserwację ćwiczeń uczestników zajęć i odpowiednio na to reagować. Powinno znajdować się ono w miejscu na tyle przestronnym, by osoba uczestnicząca w treningu online mogła wykonywać bezpiecznie dla siebie i dla otoczenia pokazywane na ekranie ćwiczenia. Na podłodze dla większego bezpieczeństwa i komfortu może znajdować się np. wykładzina lub dywan. Jeśli nie ma miejsca w domu, to można rozważyć miejsce na zewnątrz, np. większy balkon lub taras czy podwórko, jeśli jest tam dostępny internet.

Na początek zajęcia będą prowadzone w 2 grupach:

- Grupa wtorkowo/czwartkowa: dzieci początkujące, dzieci młodsze(początkujące)

- Grupa poniedziałkowo/środowa: dzieci starsze i młodzież (zaawansowane).

W miarę wzrostu zainteresowania zajęciami zwiększymy liczbę grup, dopasowując je do wieku i umiejętności uczestników.

Zapraszam do uczestnictwa, warto!
Z poZDROWIEniem, Dariusz Nowicki

Dodaj komentarz:

Menu

Korio - Agencja szkoleniowo - treningowa

logowanie administratora